W najbliższy poniedziałek (15.08.) odbędzie się IX Miejski Rajd Rowerowy „Śladami Powstańców Śląskich”. Łączny dystans trasy ma wynieść ok. 40 km.

Zbiórka i wyjazd uczestników zaplanowano na godz. 9:00 na Placu Wolności. Znajduje się tam pomnik Powstańca Śląskiego, spod którego uczestnicy wyruszą w trasę. Zakończenie rajdu zaplanowane jest na godz. 13:00 przy tablicy upamiętniającej 100. rocznicę przyłączenia części Górnego Śląska do Polski (ul. Damrota).

Trasę rajdu wyznaczono przez Wilkowyje, Urbanowice, Jaroszowice, Cielmice, Paprocany i Tychy. Łączny dystans trasy to ok. 40 km. Na mecie rajdu pamiątkowe puchary otrzymają najmłodsi oraz najstarsi uczestnicy.

Organizatorzy informują, że impreza odbędzie się bez względu na pogodę, a każdy uczestnik bierze w niej udział na własną odpowiedzialność i zobowiązany jest do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Dzieci i młodzież mogą brać udział w rajdzie tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, a organizatorzy nie odpowiadają za wypadki i szkody wynikłe podczas imprezy.

Organizatorem Rajdu jest Klub Turystyki Kolarskiej „Gronie”, Miejskie Centrum Kultury i Muzeum Miejskie w Tychach.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.