GKS Tychy dzisiaj (piątek, 11.11.) zainaugurują rundę wiosenną. Tyszanie zmierzą się na Stadionie Miejskim Tychy z Chojniczanką Chojnice.

Jesień w wykonaniu zespołu Dominika Nowaka wywołuje mieszane odczucia, jednak ligowa tabela napawa optymizmem. Tyszanie jednak, by zadowolić kibiców muszą przede wszystkim wygrywać mecze na Stadionie Miejskim Tychy.

GKS Tychy aktualnie zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z 22 punktami na koncie. Dzisiejszy rywal tyszan spisuje się znacznie słabiej, bowiem Chojniczanka z 14 punktami jest szesnasta. Za ekipą z Chojnic przemawia jednak historia dotychczasowych spotkań. Obie ekipy bowiem mierzyły się do tej pory aż 17 razy, a GKS Tychy wygrał zaledwie raz!

Miało to miejsce na wiosnę sezonu 2016/17. Tyszanie rozbili rywala na jego terenie 4:1, a gole dla „Trójkolorowych” zdobyli wówczas Jakub Świerczok, Tomasz Boczek, Jakub Kowalski i Łukasz Grzeszczyk. Na inaugurację bieżących rozgrywek w Chojnicach mecz zakończył się remisem 2:2,a gole dla tyszan zdobyli Daniel Rumin i Krzysztof Wołkowicz.

Historia spotkań przemawia na korzyść Chojniczanki, która pokonała GKS osiem razy. Tyle samo zespoły dzieliły się punktami. W Tychach jednak wszyscy mają nadzieję, że bardzo przyzwoite starcie z Ruchem Chorzów w ostatniej kolejce (2:2) podbuduje tyszan i sięgną oni po komplet punktów. Szczególnie, że Chojniczanka w poprzedni weekend przegrała na wyjeździe z GKS Katowice 0:3.

GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice (piątek, 11.11., godz. 18:00).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.