Nowy sezon w ten weekend rozpoczną zespoły występujące w tzw. niższych ligach. Aż trzy tyskie zespoły zagrają w rozgrywkach Ligi Okręgowej.

Na najwyższym szczeblu, nie licząc pierwszoligowego GKS Tychy, gra jego rezerwa. Zespół Jarosława Zadylaka dzisiaj (sobota, 14.08.) rozpocznie kolejny sezon w Zina IV Lidze.

Tyszanie są jednym z kandydatów do walki o awans. Szczególnie biorąc pod uwagę kapitalną serię wygranych z poprzedniego sezonu, a także ich postawę w grach kontrolnych i Pucharze Polski. Na inaugurację GKS II czeka jednak trudny, wyjazdowy mecz ze spadkowiczem – ROW 1964 Rybnik. Początek tej potyczki o godz. 17:00.

– Według mnie dobrze, że zaczniemy starciem z tak mocnym rywalem. Od razu będziemy mogli sprawdzić się na tle wymagającej drużyny. Jedziemy do Rybnika zawalczyć o komplet punktów – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy trener Jarosław Zadylak.

Niezwykle dużo emocji czeka tyskich kibiców w Lidze Okręgowej, w której zagrają aż trzy tyskie ekipy – OKS Zet Tychy, OKS JUWe Tychy i Ogrodnik Cielmice.

Na inaugurację wszystkie ekipy zagrają w Tychach. OKS Zet Tychy dzisiaj o godz. 17:00 podejmie KS Bestwinka. Natomiast jutro (niedziela, 15.08.) w Jaroszowicach rozegrane zostaną derby Tychów. OKS JUWe podejmie Ogrodnika Cielmice. Początek tego starcia o godz. 17:00.

W tyskiej Klasie A zagra Siódemka Tychy, która w niedzielne (15.08.) popołudnie zmierzy się z LKS Frydek. Początek meczu o godz. 15:30. Natomiast zespoły występujące w Klasie B, a wśród nich Czułowianka sezon rozpoczną w przyszły weekend.