Ruszają rozgrywki tzw. niższy lig, w których zagra siedem tyskich zespołów. Pięć z nich pierwsze mecze rozegra w bieżący weekend.

Najwyżej, bow Zina IV Lidze, występuje rezerwa GKS Tychy, która w poprzednim sezonie wygrała swoją grupę i przegrała barażowy dwumecz z Rakowem II Częstochowa. Podopieczni Jarosława Zadylaka rozpoczęli już swój inauguracyjny mecz, w którym mierzą się na wyjeździe z Podbeskidziem II Bielsko-Biała.

Popołudniu swoje spotkania rozegrają zespoły z Ligi Okręgowej oraz A-klasy. W tej pierwszej występuje OKS Zet Tychy oraz OKS JUWe Tychy. „Zetka” przed własną publicznością zmierzy się z Czarnymi Jaworze, a początek tego starcia zaplanowano na godz. 17:00. Dwie godziny wcześniej na boisko w Jaroszowicach wyjdzie zespół OKS JUWe, który zmierzy się z GTS Bojszowy. Pojedynek ten jest zdecydowanym szlagierem pierwszej kolejki „Okręgówki”.

Również w sobotni popołudnie rozgrywki wznowi Siódemka Tychy i Ogrodnik Cielmice. Oba zespoły zagrają na wyjazdach odpowiednio z LKS Rudołtowice-Ćwiklice i Leśnikiem Kobiór. Początek spotkań zaplanowano na godz. 17:00.

W przyszły weekend ruszą rozgrywki B-klasy, w której występować będzie Czułowianka Tychy oraz OKS JUWe II Tychy.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.