Sensacyjnej wręcz porażki doznali hokeiści GKS Tychy. Tyszanie przegrali wyjazdowy pojedynek z Polonią Bytom 2:4.

Zespół Jiri Sejby był zdecydowanym faworytem potyczki. Gospodarze jednak rozegrali bardzo dobre zawody i odnieśli pierwsze zwycięstwo nad tyszanami od 2001 roku!

Pojedynek w wymarzony sposób rozpoczęła Polonia. Już po 126 rek. bytomianie wyszli na prowadzenie po szybkiej akcji. Pierwszy strzał zatrzymał Kamil Kosowski, ale przy dobitce był już bezradny. Tyszan z pewnością zaskoczył taki początek spotkania, a zimny prysznic zmobilizował ich do ataków. Nic z nich nie wynikało, nawet ponad minutowa gra w podwójnej przewadze nic nie dała.

GKS TYCHY - COMARCH CRACOVIA KRAKOW

Druga tercja odbywała się pod dyktando GKS Tychy, którego zawodnicy atakowali z coraz to większym animuszem. Doskonałą okazję do wyrównania miał Adam Bagiński, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Do 33. min. dominowali tyszanie, ale wtedy szybką kontrę wyprowadził gracz Polonii, którego tyszanie musieli faulować. Rzutu karnego jednak bytomianie nie wykorzystali, ale gra zrobiła się bardziej wyrównana.

Trzecią tercję tyszanie rozpoczęli od bramki wyrównującej. Bramkarza Polonii pokonał Maxim Kartoshkin, który zmieścił krążek tuż przy słupku. Cztery min. później gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, a na to trafienie odpowiedział Michael Kolarz. Gospodarze jednak potrzebowali nieco ponad min. żeby ponownie objąć prowadzenie. W końcówce Jiri Sejba postawił wszystko na jedną kartę i wycofał bramkarza. To jednak nie przyniosło rezultatu, a Polonia trafiła do pustej bramki.

TMH Polonia Bytom – GKS Tychy 4:2 (1:0, 0:0, 3:2).

1:0 Boris Drozd – David Tomecko (02:06)
1:1 Maxim Kartoshkin – Patryk Kogut – Marcin Kolusz (41:46)
2:1 Błażej Salamon – Marcin Słodczyk (45:26)
2:2 Michael Kolarz – Maxim Kartoshkin – Marcin Kolusz (50:22)
3:2 Martin Przygodzki – Marcin Słodczyk (51:30)
4:2 Błażej Salamon – Martin Przygodzki – Marcin Słodczyk (58:21) (do pustej bramki)

GKS Tychy: Kamil Kosowski, (Stefan Zigardy); Jaroslav Hertl, Bartłomiej Pociecha, Jurii Kuzin, Jarosław Rzeszutko, Mikołaj Łopuski; Mateusz Bryk, Michał Kotlorz, Maxim Kartoshkin, Patryk Kogut, Marcin Kolusz; Bartosz Ciura, Michael Kolarz, Jakub Witecki, Radosław Galant, Adam Bagiński; Dawid Majoch, Kamil Kalinowski, Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Josef Vitek.