Siedem meczów kontrolnych w przerwie zimowej czeka piłkarzy GKS Tychy. Tyszanie odbędą też kilkudniowe zgrupowanie w Ustroniu.

Podopieczni Artura Derbina zimę spędzają na szóstej pozycji Fortuna 1. Ligi. Biorąc pod uwagę wahania formy tyszan nie jest to zła pozycja, choć z pewnością kibice mając w pamięci kapitalną wiosnę liczyli na więcej.

Sztab szkoleniowy i prezes spółki KP GKS Tychy S.A. podjęli już pierwsze decyzje kadrowe. Podpisano nową umowę z Nemanją Nediciem, a nowych klubów mają szukać Kacper Piątek, Sebastian Steblecki, Damian Nowak, Marcel Stefaniak, Kacper Dana i Michał Staniucha. Kub chce skrócić również okres wypożyczenia Kacpra Janiaka.

Przerwa w treningach dla piłkarzy GKS potrwa do 11 stycznia. Do tego czasu zawodnicy mają realizować indywidualne rozpiski treningowe, ale też odpowiednio się zregenerować i zaleczyć wszystkie urazy. Tyszanie poznali już plan zimowych przygotowań, w których wyjadą na kilkudniowe zgrupowanie do Ustronia i rozegrają siedem meczów kontrolnych. Zespół Derbina zmierzy się m.in. z przedstawicielami czeskiej II ligi – SFC Opava i Fotbal Trzyniec.

Pięć spotkań sparingowych rozegranych zostanie na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim Tychy. Także wszystkie zajęcia będą odbywać się na tyskich obiektach, z wyłączeniem prawie tygodniowego obozu w Ustroniu.

Plan przygotowań GKS Tychy do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi:
11 stycznia – pierwszy trening po urlopach
22 stycznia, godz. 12:00 – sparing z LKS Goczałkowice-Zdrój (Tychy)
29 stycznia – sparing (wolny termin)
30 stycznia – 4 lutego – zgrupowanie w Ustroniu
2 lutego, godz. 11:00 – sparing z GKS Jastrzębie (Ustroń)
5 lutego – sparing z Puszczą Niepołomice (Tychy)
12 lutego, godz. 12:00 – sparing z SFC Opava (Czechy, II liga, Opava)
18 lutego – sparingi z Hutnikiem Kraków i Fotbal Trzyniec (Czechy, II liga) – Tychy
26-27 lutego – mecz 21. kolejki Fortuna 1 Ligi z Podbeskidziem Bielsko-Biała