Klub Piłkarski GKS Tychy zakontraktował dynamicznego skrzydłowego, który był testowany w ostatnim czasie przez Dariusza Banasika. Zawodnik może być poważnym wzmocnieniem zespołu.

Mowa tutaj o Mamin Sanyangu, który w meczu kontrolnym przeciwko Rekordowi Bielsko-Biała dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. 21-letni skrzydłowy podpisał z „Trójkolorowymi” dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Gambijczyk z niemieckim paszportem urodził się w Brikamie, a swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w młodzieżowych zespołach TSG 1899 Hoffenheim. Stamtąd trafił do drużyny U19 Bayernu Monachium, a następnie występował w rezerwach najbardziej utytułowanego zespołu z Niemiec. Ostatnio jednak grał w rezerwach Hannoveru 96.

Sanyang w reprezentacji Gambii U20 zagrał w ośmiu spotkaniach strzelając jednego gola. Rozegrał też jedno spotkanie w reprezentacji Niemiec U20. W Niemczech rozegrał 91 oficjalnych spotkań strzelając 19 goli i notując 11 asyst.

Klub poinformował również o wystawieniu na listę transferową dwóch pomocników – Kacpra Skibickiego i Przemysława Mystkowskiego. Obaj dostali zgodę na znalezienie sobie nowego klubu.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.