Tychy Falcons rozegrają dzisiaj kolejny mecz ligowy. Tyszanie gościć będą Lowlanders Białystok, a stawkę meczu będzie drugie miejsce w ligowej tabeli.

Zespoły PFL1 są już na etapie rozgrywek, gdzie każdy błąd i strata punktów może być bardzo kosztowna. Sokoły pierwszy raz w tym sezonie grają przed własną publicznością, więc tym bardziej nie mogą sobie pozwolić na wpadkę.

Oba zespoły mają za sobą dwa rozegrane mecze. Lowlanders na inaugurację sezonu pokonali Warsaw Mets 27:0, ale w drugiej serii gier wylany na nich został kubeł zimnej wody. Ekipa z Białegostoku uległa krakowskim Królom 21:42. Początek sezonu Falcons był odwrotny. Sokoły przegrały na inaugurację z Silesia Rebels 7:24, co było sporym zaskoczeniem w szeregach tyszan. Ostatnio jednak wicemistrzowie Polski rozbili w Eagles 52:0.

Ostatni raz obie ekipy mierzyły się ze sobą w lipcu 2021 roku. Wówczas Falcons ograli Lowlanders i pozbawili Żubry miejsca w finale. Tyszanie mogą dzisiaj liczyć na ciężką przeprawę, a stawkę meczu będzie drugie miejsce w tabeli, które będzie miało duży wpływ na fazę play-off.

Początek meczu przy Placu Zbawiciela 2 zaplanowano na godz. 14:00. Bilety w formie cegiełek są w cenie 10 zł.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.