Jurij Szatałow ma już swojego następcę. Został nim „specjalista od awansów” – Ryszard Tarasiewicz, który podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu.

Tarasiewicz jest wielokrotnym reprezentantem Polski, zdobywcą krajowego Pucharu i uczestnikiem Mistrzostw Świata. Jako trener został uznany „specjalistą od awansów”, bowiem ma ich kilka w swoim dorobku.

Nowy trener GKS Tychy swoją przygodę na ławce trenerskiej rozpoczął w 2004 roku, kiedy to objął trzecioligowy wówczas Śląsk Wrocław. Już po roku pracy awansował do II ligi, a po sezonie 2005/06 przeniósł się do Jagiellonii. Do Wrocławia wrócił w 2007 roku, by rok później wywalczyć awans do Ekstraklasy. Tarasiewicz prowadził też ŁKS Łódź i Pogoń Szczecin, z którą również wszedł na najwyższy poziom rozgrywkowy.

W 2013 roku Ryszard Tarasiewicz objął stery w Zawiszy Bydgoszcz, gdzie zastąpił… Jurija Szatałowa. Efektem zmiany był awans do Ekstraklasy i w kolejnym sezonie wywalczenie Pucharu Polski. Później 55-letni szkoleniowiec prowadził Koronę Kielce i Miedź Legnica.

– Zatrudniliśmy doświadczonego i sprawdzonego trenera. Ryszard Tarasiewicz doskonale zna realia, zawodników i drużyny w pierwszej lidze. Nie przypadkowo był określany mianem specjalisty od awansów. Trzykrotnie wprowadzał drużyny do Ekstraklasy. Jestem przekonany, że odpowiednio wykorzysta potencjał naszej drużyny i umiejętności poszczególnych zawodników – mówi Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport S.A.

Asystentem nowego trenera GKS Tychy będzie Waldemar Tęsiorowski.