W koszykarskim GKS Tychy wciąż trwa kompletowanie zespołu na kolejny sezon. Wiadomo już, że GKS opuści Karol Szpyrka, a na kolejny rok zostanie Piotr Hałas.

Piotr Hałas barw GKS Tychy broni już sześć lat, a przez ten okres zdobył sympatię tyskich kibiców. – Mocno związałem się z Tychami, dlatego od razu wyraziłem chęć kontynuowania współpracy – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy.
szpyrka_kosz

Poprzedni sezon jednak nie był udany dla 30-letniego rozgrywającego. Zawodnika bowiem dopadła choroba, która wyeliminowała do z gry od grudnia do końca sezonu. – Moje zdrowotne przygody z ubiegłego sezonu sprawiły, że mam poczucie niedosytu i niespełnienia. Dlatego mocno wierzę, że w zbliżających się rozgrywkach wrócimy z GKS-em do walki o medale – powiedział po podpisaniu kontraktu Piotr Hałas.

Hałas w poprzednim sezonie zagrał tylko czternaście spotkań. Spędził na boisku średnio 21 minut zdobywając 7,4 pkt/mecz.

Z GKS Tychy odchodzi natomiast inny ważny gracz – Karol Szpyrka. Rozgrywający spędził w Tychach dwa sezony, rozgrywając 64 spotkania. Średnio zdobywał 7,2 pkt na mecz oraz notował 3,3 asysty. W fazie play-off nie mógł jednak wspomóc zespołu z powodu kontuzji.