W okrojonym składzie rywalizować będą zespoły w jubileuszowej edycji Tyskiej Ligi Futsalu. Do gry bowiem zgłosiło się tylko osiem ekip.

Już wcześniej pisaliśmy o braku zgłoszenia od obrońcy tytułu – The Naturat. W ostatniej chwili z gry wycofał się też etatowy uczestnik – Matador Tychy. W porównaniu do ostatniej edycji nie zobaczymy też Królewskich, FCA i ZET Szpilerni.

Mimo to w rozgrywkach pojawią się dwaj beniaminkowie – Magna Formpol i Prawnicy. Pierwszy z nich prowadzony jest przez Sebastiana Idczaka i już kiedyś występował w Tyskiej Lidze Futsalu (pod nazwą Formpol). Wówczas również zespół dysponował innym składem, bowiem teraz będą go tworzyć głównie trenerzy związani z Akademią Piłki Nożnej GKS Tychy.

Prawników do życia powołał jeden z najskuteczniejszych zawodników w historii TLF – Michał Różycki. „Pcheła” opuścił szeregi Matadora i postanowił stworzyć swój zespół. Nie jest wykluczone, że któryś z jego kolegów dołączy do Prawników, którzy mogą być „czarnym koniem” rozgrywek.

[aktualizacja]

W ostatniej chwili do gry zgłosił się dziewiąty zespół. Będzie to ekipa Multi Polymers z Lędzin. Czy beniaminek śladem Hapoel Beer Kebab czy The Naturat będzie w stanie namieszać w rozgrywkach?