To będzie prawdziwa gratka dla fanów futbolu amerykańskiego! Na Falcons Field w Tychach bowiem odbędzie się tryout do reprezentacji Polski.

Już dzisiaj (czwartek, 11.08.) odbędą się testy kwalifikacyjne do kadry narodowej na tyskim obiekcie, gdzie na codzień swoje mecze rozgrywa ekipa Tychy Falcons. Będą to ostatnie z trzech zaplanowanych testów.

Wczoraj tryout odbył się we Wrocławiu, gdzie zawodnicy mogli pokazać się na Stadionie Olimpijskim. W Tychach rejestrację graczy zgłaszających gotowość do gry w reprezentacji Polski zaplanowano na godz. 17:00, a godzinę później będą oni przechodzili szczegółowe testy.

Zawodnicy bowiem przejdą sprawdzian według ćwiczeń znanych z NFL Combine. Wśród ćwiczeń pojawią się 40 yard dash (bieg na 40 jardów), 3 cone drill (bieg oceniający zwinność i szybkość), 60 yard shuttle (bieg wahadłowy na 60 jardów, głównie oceniający wytrzymałość i szybkość), broad jump (skok w dal z miejsca), vertical jump (skok wzwyż z miejsca), ale też i drille pozycyjne (różne ćwiczenia przypisane do danej pozycji).

Każdy chętny zawodnik musi posiadać dokument tożsamości, kask futbolowy (jeśli ma taką możliwość) oraz wydrukowane specjalne oświadczenie, które jest do pobrania ze strony związku.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.