W Poznaniu rozegrano najważniejszą studencką imprezę lekkoatletyczną – Akademickie Mistrzostwa Polski. W zawodach startowały trzy tyszanki.

MSM Tychy reprezentowały trzy zawodniczki – Julia Korzuch, Julia Frąckowiak i Magdalena Wilk. Pierwsza z wymienionych wygrała bieg na 400m przez płotki uzyskując czas 58,11 sek.

Julia Frąckowiak startowała w konkurencji skok w dal. Tyszanka uzyskała wynik 602cm co dało jej tytuł wicemistrzyni Polski! Tyszanka startowała też w biegu na 100m, gdzie wywalczyła 15. miejsce z czasem 12,19 sek. Magdalena Wilk natomiast w biegu na 1500m uzyskała czas 5:07,38 co dało jej 35 miejsce w stawce.

W Raciborzu natomiast rozegrano lekkoatletyczny mecz międzypaństwowy juniorów Górny Śląsk vs Morawy. Wystąpiła w nim trójka zawodników MOSM Tychy – Bizoń, Kozik i Misterek. Misterek dwukrotnie stanął na podium wygrywając trójskok i będą trzecim w skoku w dal. Karolina Kozik natomiast była druga w biegu na 3000m (10:48,18).