Hokeiści GKS Tychy wygrali drugi domowy mecz z Tauron Re-Plast Unią Oświęcim i odrobili straty w rywalizacji. Walka zaczyna się więc od nowa..

Po meczach w Oświęcimiu Christian Mroczkowski mówił: – Oni wygrali dwa razy u siebie, my wygramy dwa razy w Tychach. Tyszanie dotrzymali słowa i wyrównali stan rywalizacji.

Zespół Andrieja Sidorienki na mecz z Unią wyszedł aż nadto naładowany motywacją, bo już na początku tyszanie musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu. Oświęcimianie jednak okazji tej nie wykorzystali. Marnowali zresztą okazje na potęgę, bo oddali aż 14 uderzeń i nie znaleźli sposobu na pokonanie Tomáša Fučíka. Raz tyszan uratował słupek..

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Nadal to goście groźniej atakowali, ale dobrze spisywał się bramkarz GKS. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i to stare porzekadło znalazło swoje potwierdzenie w tym meczu. W 37. min. Filip Komorski wygrał wznowienie, a błyskawiczny strzał z nadgarstka Romana Szturca dał prowadzenie GKS Tychy. Na początku trzeciej tercji goście złapali karę, którą bardzo szybko na gola zamienili „Trójkolorowi”. Jean Dupuy idealnie dograł przed bramkę do Bartłomieja Jeziorskiego, który podwyższył prowadzenie.

Oświęcimianie skarceni za swoją nieskuteczność ruszyli do ataków. W 49. min. zdobyli kontaktowego gola, ale na więcej już nie pozwolił im doskonały w bramce Tomáš Fučík. W końcówce Unia spróbowała manewru z wycofaniem bramkarza, ale i to nie przyniosło zamierzonego efektu. GKS Tychy wygrał 2:1 i doprowadził do remisu w rywalizacji.

Mecz numer pięć rozegrany zostanie w sobotę (18.03.) w Oświęcimiu o godz. 18:00. Kolejne natomiast spotkanie w Tychach w poniedziałek (20.03., godz. 18:00).

GKS Tychy – TAURON Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
1:0 Roman Szturc – Filip Komorski (36:35),
2:0 Bartłomiej Jeziorski – Jean Dupuy (42:18, 5/4),
2:1 Andrij Denyskin – Pawło Padakin, Filipp Pangiełow-Jułdaszew (48:45).

GKS Tychy (2): T. Fučík – B. Pociecha, O. Kaskinen; O. Šedivý, F. Komorski, R. Szturc – O. Jaśkiewicz, O. Bizacki; M. Gościński, F. Starzyński (2), B. Jeziorski – A. Younan (2), A. Nilsson; C. Mroczkowski, A. Boivin, J. Dupuy – B. Ciura; J. Juhola, R. Galant, S. Marzec (2) oraz M. Ubowski.
Trener: Andriej Sidorienko.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.