Koszykarze GKS Tychy pokonali na wyjeździe ostatni w tabeli Start II Lublin 76:51. Dzięki temu tyszanie wrócili na fotel wicelidera Suzuki 1. Ligi.

Podopieczni Tomasza Jagiełki byli zdecydowanym faworytem tej potyczki. Lublinianie bowiem w tym sezonie wygrali zaledwie jedno spotkanie i zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Początek spotkania jednak nieoczekiwanie należał do miejscowych, którzy grali bardzo zdyscyplinowanie. Tyszanie nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu i po pierwszej kwarcie mieli cztery punkty straty do rywali. W drugiej części zespół Jagiełki zagrał zdecydowanie lepiej w obronie i skuteczniej w ataku. Dobra gra Patryka Kędla i Kacpra Mąkowskiego pozwoliły tyszanom odrobić straty i schodzić na przerwę będąc na prowadzeniu.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, a gospodarze wciąż ambitnie walczyli. Trzecia kwarta jednak należała do Macieja Koperskiego, a tyszanie powiększyli swoją przewagę o kolejne pięć oczek. Ostatnia kwarta to totalna dominacja „Trójkolorowych”, którzy wygrali tę partię 23:7 a całe spotkanie 76:51.

Poza wspomnianymi Koperskim, Kędlem i Mąkowskim bardzo dobre zawody rozegrał też Artur Ziaja. Wychowanek MOSM Tychy rzucił w tym meczu 16 punktów, będąc drugim strzelcem tyszan.

GKS Tychy kolejne spotkanie rozegra już jutro (sobota, 17.12.). Tyszanie przed własną publicznością podejmą trzeci w tabeli Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych.

Start II Lublin – GKS Tychy 51:76 (19:15, 10:18, 15:20, 7:23)
GKS: Koperski 18, Ziaja 16, Kędel 13, Mąkowski 12, Nowakowski 8, Kamiński 5, Chodukiewicz 2, Krajewski 2, Jakacki 0, Wspaniały 0.