Po remisie z Zagłębiem Sosnowiec piłkarze GKS Tychy podejmą zamykającą tabelę Chojniczankę Chojnice. Na pewno każdy wynik niż wygrana miejscowych będzie ogromną niespodzianką.

GKS Tychy jest głodny zwycięstwa, bo ostatni raz po komplet punktów sięgnął sześć kolejek temu. Wówczas tyszanie wygrali w Bełchatowie 4:1. Natomiast sytuacja Chojniczanki staje się coraz trudniejsza, bo do bezpiecznej strefy traci już sześć punktów.

Tyszanie po wznowieniu rozgrywek mierzyli się z Zagłębiem Sosnowiec. Postawą na pewno nie zachwycili, a na plus można zapisać jedynie szczęśliwie uratowany remis. Chojniczanka natomiast w pierwszym meczu po przerwie przegrała na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 0:1.

Dzisiaj na Stadionie Miejskim Tychy dojdzie do starcia niemal najlepszej ofensywy (więcej strzelonych goli ma tylko lider – Podbeskidzie Bielsko-Biała) z najbardziej dziurawą defensywą. Można się więc spodziewać wielu goli, a inny wynik niż wygrana GKS będzie ogromną sensacją. W pierwszym spotkaniu w Chojnicach odnotowano remis 1:1.

Transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport, a początek o godz. 15.10.