Hokeiści GKS Tychy po zimnym prysznicu w Sanoku wrócili do wygrywania. Tyszanie przed własną publicznością rozbili Zagłębie Sosnowiec 6:1.

Zespół Andrieja Sidorienki w miniony weekend doznał porażki w Sanoku, przerywając niesamowitą serię dziewięciu spotkań bez porażki. Wczoraj tyszanie udowodnić, że ta wpadka to tylko wypadek przy pracy..

Pierwsza tercja spotkania z Zagłębiem Sosnowiec w większości rozgrywana była w tercji obronnej gości. Zagłębie miało kolosalne problemy ze stworzeniem sobie dogodnych okazji do zdobycia goli. Tyszanie natomiast mieli ogromny problem ze skutecznością, bowiem zmarnowali kilka dogodnych okazji. Na przerwę schodzili jednak prowadząc, a jedynego gola zdobył Ondřej Šedivý, który potrzebował pięciu sekund by wykorzystać grę w przewadze GKS.

Druga część spotkania odbyła się w oparciu o statystyki mówiące o największej liczbie goli zdobytych w drugiej tercji przez tyszan. „Trójkolorowi” byli już zdecydowanie skuteczniejsi, a worek w bramkami otworzył Alexander Younan w czasie kolejnej przewagi gospodarzy. Zawodnicy GKS Tychy w drugiej tercji zdobyli jeszcze trzy gole, których autorami byli Alexandre Boivin, Jean Dupuy i Bartłomiej Jeziorski.

Trzecia tercja była dość spokojna, a tyszanie po zdobyciu szóstego gola nie forsowali tempa. Jego autorem był Boivin, który tym samym drugi raz wpisał się na listę strzelców. W 50. min. ex-tyszanin – Jakub Witecki, zdobył honorowego gola dla sosnowiczan. W końcówce gospodarze grali w podwójnej przewadze, ale nie skorzystali z niej i mecz zakończył się wygraną GKS Tychy 6:1.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)
1:0 Ondřej Šedivý – Roman Szturc, Filip Komorski (10:25, 5/4)
2:0 Alexander Younan – Christian Mroczkowski, Alexandre Boivin (24:05, 5/4)
3:0 Alexandre Boivin – Olaf Bizacki, Jean Dupuy (26:50)
4:0 Jean Dupuy – Christian Mroczkowski, Alexandre Boivin (30:21)
5:0 Bartłomiej Jeziorski – Olaf Bizacki (35:46)
6:0 Alexandre Boivin – August Nilsson (44:23)
6:1 Jakub Witecki – Kamil Sikora (49:59)

GKS Tychy: T. Fučík – A. Younan, O. Kaskinen, O. Šedivý, F. Komorski, K. Wróbel – O. Bizacki, B. Pociecha, R. Szturc (2), R. Galant, B. Jeziorski – E. Bagin (2), A. Nilsson, C. Mroczkowski, A. Boivin (2), J. Dupuy – B. Ciura (2), O. Jaśkiewicz, M. Ubowski, F. Starzyński, J. Bukowski.