Sezon Spartana jest już w pełni, choć mamy dopiero połowę marca. Tyszanie w poprzedni weekend startowali na malowniczej Majorce.

Do Hiszpanii na zawody pojechała dziesięcioosobowa grupa, która zmierzyła się z bardzo trudną i kamienistą trasą. Siedmioro zdecydowało się ukończyć Triffecta Weekend czyli trzy biegi o różnych dystansach w dwa dni. Pozostali postawili na jedne zawody.

W skład TW wchodzi ukończenie biegi Beast (21 km), Super (10 km) oraz Sprint (5 km). Każdy naszpikowany jest różnorodnymi przeszkodami o różnym poziomie trudności, a dodatkowym wyzwaniem była trasa. – To był najtrudniejszy Spartan w jakim startowałam. Mnóstwo ‚luźnych’ kamieni na zbiegach było solidnym utrudnieniem, bo każdy krok mógł się zakończyć wywrotką i poważną kontuzją. Dodatkowo pogoda wybitnie dopisała, co też potęgowało zmęczenie – mówiła Katarzyna Grabiańska, która była.. sprawcą tego zamieszania, bowiem namówiła przyjaciół na taką wycieczkę z okazji swoich urodzin!

– Jak świętować urodziny Kasi to tylko w taki ekstremalny sposób – dodał mąż Kasi, Tomek. – To był wyjątkowy Spartan, choć piekielnie trudny. Jednak było warto świętować urodziny Kasi, która jest już zasłużonym członkiem naszej grupy w ten sposób – dodaje Wojciech Zadarnowski, trener Spartan Training Group Tychy.

Trzy biegi na malowniczej Majorce prócz Grabiańskich i Zadarnowskiego ukończyli Małgorzata i Tomasz Wojciechowscy oraz Anna i Kamil Fatyga. Po jedynym biegu dorzucili Paulina Szojda, Iwona Skorupa i Sławomir Sojka.

Podopieczni Sławomira Buturli z Viking Training Center wypatrują już kolejnego startu. – Mocno mobilizuję swoich podopiecznych na powrót Spartana do Polski, który odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia w Bielsku-Białej – dodaje trener tyszan. W Polsce zawodnicy będą mogli się zmierzyć z dystansem Super i Sprint, a także formułą Kids. Warto zaznaczyć, że trenujący z STG Tychy mogą liczyć na wysoki, 20-procentowy rabat.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.