Czułowianka Tychy jako jedyny zespół z Tychów nie zawodzi w tzw. Niższych Ligach. Tyszanie przewodzą tyskiej B-klasie i wydają się być zdeterminowani by wywalczyć awans.

Niższe Ligi to potoczna nazwa klas rozgrywkowych od Ligi Okręgowej w dół. Tychy mają swoich przedstawicieli właśnie w „Okręgówce”, ale też A- i B-klasie.

Zacznijmy od wspomnianej Czułowianki, która po ośmiu kolejkach B-klasy ma w dorobku 19 punktów i jest liderem tabeli. Tyle samo punktów mają rezerwy MKS Lędziny, a punkt mniej mający do rozegrania zaległe spotkanie KS Brzeźce. Tyszanie w ostatniej kolejce bezbramkowo zremisowali z Polonią Międzyrzecze, a tydzień wcześniej wygrali szlagier w Lędzinach 3:0.

Odległe 11. miejsce w B-klasie zajmuje OKS JUWe II Tychy, który ma na koncie sześć punktów. Tyszanie w ostatniej kolejce przełamali niemoc i wygrali pierwszy mecz ogrywając 3:2 na wyjeździe Pniówek II Pawłowice.

W A-klasie również Tychy mają dwóch przedstawicieli. Są to Ogrodnik Cielmice i Siódemka Tychy, które są sąsiadami w ligowej tabeli. Cielmiczanie zajmują siódme miejsce z dorobkiem 16 punktów, a tuż za ich plecami jest Siódemka z punktem straty, ale jednym meczem rozegranym mniej.

Ostatnia kolejka jednak dla obu ekip była udana. Zarówno Ogrodnik, jak i Siódemka wygrały swoje domowe mecze po 2:1. Pierwsi ograli faworyzowany LKS Woszczyce, a drudzy Znicz Jankowice.

Najwięcej rozczarowań przeżywają jednak kibice występujących w Lidze Okręgowej OKS Zet Tychy i OKS JUWe Tychy. Najmocniejsze, poza GKS Tychy, zespoły w Tychach w poprzednich latach wiodły prym w swoich ligach, zajmując miejsca w czołówce. W tym sezonie jednak spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

„Zetka” z jedenastoma punktami jest dziesiąta, a OKS JUWe jest 13. z dziewięcioma oczkami na koncie. W ostatniej kolejce oba zespoły przegrały spotkania przed własną publicznością. Ekipa znad Paprocan uległa 1:3 Iskrze Pszczyna, natomiast zespół Grzegorza Chrząścika 2:4 przegrał z rezerwą LKS Goczałkowice.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.