Robimy Remonty Tyska Liga Futsalu rozwija się z sezonu na sezon. W przyszłym roku Tychy będą gospodarzem wyjątkowego turnieju futsalowego!

Rozpoczęty w miniony weekend sezon Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu będzie wyjątkowy. Nie dość, że liga przeszła reformę to na najlepsze ekipy czeka możliwość gry w wyjątkowym turnieju.

Mowa tu o Śląskiej Lidze Mistrzów w Futsalu! Rozmowy na temat utworzenia tego projektu trwały kilka tygodni, aż w końcu sfinalizowano je. W turnieju zaplanowanym na kwiecień 2024 roku zagra 16 najlepszych futsalowych zespołów z pięciu śląskich lig. W projekcie zdecydowały się wziąć rozgrywki z Chorzowa, Knurowa, Gliwic, Pszczyny i naturalnie Tychów.

– To będzie prawdziwe święto amatorskiego sportu w naszym mieście – mówi Mariusz Niemczewski, koordynator Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu. – W dwudniowym turnieju zagrają aż cztery najlepsze zespoły z naszej ligi i po trzy z pozostałych, a na zwycięzców Śląskiej Ligi Mistrzów czekać będą bardzo atrakcyjne nagrody – dodaje.

Przypomnijmy, że TLF w miniony weekend rozpoczęła już 14. sezon. O inauguracyjnej kolejce oraz meczu o Superpuchar Ligi niebawem na portalu.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.