Drogę z Kijowa do Tychów pokonał już Volodymyr Kulchytskyi. Teraz tą samą trasę pokona jego klubowy kolega – Rostyslav Osadchuk.

Obaj zawodnicy w ostatnim sezonie wywalczyli V-ce Mistrzostwo Ukrainy w barwach Kyiv Patriots. Transfer Osadchuka będzie na pewno solidnym wzmocnieniem tyskiej ekipy.

Występujący ostatnio na pozycji quarterback’a zawodnik ma dopiero 23 lata, więc najlepsze futbolowe lata dopiero przed nim. Mimo to zawodnik ma spore doświadczenie, bowiem futbolową karierę rozpoczął dziewięć lat temu. Wtedy to trafił do Kyiv Bandits z którym dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Ukrainy, a także został wicemistrzem kraju. Wówczas występował na pozycji rozgrywającego, bądź skrzydłowego.

W 2018 roku Osadchuk zaczął występować jako quarterback i zmienił barwy klubowe. Nowy gracz Sokołów trafił wtedy do Nitra Knights, gdzie również był zaangażowany w proces rekrutacji nowych zawodników. Podwójna rola zaowocowała drugim miejscem w Słowackiej Lidze Futbolu Amerykańskiego.

Po roku spędzonym na Słowacji zawodnik wrócił na Ukrainę, by przez kolejne trzy sezony reprezentować barwy Kyiv Patriots. Z Patriotami został wicemistrzem kraju, a teraz chciałby sięgnąć po tytuł mistrzowski z Tychy Falcons.