Gra w przewagach zadecydowała o wygranej hokeistów GKS Tychy w Gdańsku. Tyszanie pokonali MH Automatykę po dogrywce 3:2.

W pierwszej tercji jedynego gola zdobył doskonale znany w Tychach Josef Vitek, który wynik otworzył w 8. min. mecz. Po zmianie stron też padła tylko jedna bramka. Tym razem zdobyli ją tyszanie, wykorzystując grę w przewadze. Na listę strzelców wpisał się Gleb Klimenko.

Chwilę po wznowieniu trzeciej tercji GKS znowu grał w przewadze i znowu ją wykorzystał. Tym razem bramkarza rywali pokonał Adam Bagiński. Kiedy wydawało się, że tyszanie utrzymają prowadzenie do końca spotkania to gospodarze grając sześciu na pięciu doprowadzili do remisu. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której złotego gola zdobył Tomas Sykora.

MH Automatyka Gdańsk – GKS Tychy 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)
1:0 Josef Vitek – Yegor Rozhnov – Jakub Stasiewicz (07:28)
1:1 Gleb Klimenko – Michael Cichy – Bartłomiej Pociecha (39:41) 5/4
1:2 Adam Bagiński – Jarosław Rzeszutko – Andrei Mikhnov (42:46) 5/4
2:2 Mateusz Danieluk – Konstantin Tesliukevich (58:10) 6/5
2:3 Tomas Sykora – Andrei Mikhnov – Gleb Klimenko (61:19) 4/3

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura; Sykora, Komorski, Mikhnov – Bryk, Górny; Gościński, Rzeszutko, Bagiński – Kotlorz, Novajovsky; Klimenko, Cichy, Szczechura – Dorofeev, Kolarz; Jeziorski, Galant, Kogut.

Dzisiaj GKS Tychy rozegra kolejny mecz ligowy. Tym razem przed własną publicznością tyszanie zmierzą się z KH Energą Toruń. Początek meczu o godz. 17.00.