Pięciu piłkarzy odchodzi z GKS Tychy. Klub już jednak zakontraktował trzech następców.

Trener Adam Derbin już rozpoczął budowę zespołu, który w przyszłym sezonie będzie walczył o jak najwyższe cele. Postanowiono, że z „Trójkolorowymi” pożegna się pięciu zawodników.

KP GKS Tychy S.A. nie przedłuży wygasających umów z Markiem Igazem, Keonem Danielem, Wilsonem Kamavuaką, Dario Kristo i Marcinem Biernatem. Klub stara się również dojść do porozumienia z Sebastianem Stebleckim i Wojciechem Szumilasem. O ile pierwszy jest o krok od podpisania kontraktu, tak drugim interesuje się klub z Ekstraklasy.

Do GKS Tychy doszło natomiast dwóch graczy GKS Bełchatów – Bartosz Biel i Krzysztof Wołkowicz. Obaj bez wątpienia mogą być ciekawymi wzmocnieniami drużyny. Pierwszy z wymienionych występuje jako skrzydłowy, a w 67 meczach dla GKS Bełchatów zdobył 16 goli i zanotował pięć asyst. Drugi ex-bełchatowianin natomiast może występować na pozycji lewego obrońcy, ale dobrze radzi sobie również w linii pomocy. W ostatnim sezonie rozegrał 22 spotkania (dwa gole i trzy asysty).

GKS ma też nowego obrońce. Umowę podpisał Nemanja Nedić, który dwukrotnie został mistrzem Carnogóry, a w minionym sezonie wicemistrzem z zespołem FK Sutjeska Niksic. W czarnogórskiej lidze rozegrał 111 spotkań i strzelił trzy gole.