Na początku okresu przygotowawczego w sztabie szkoleniowym GKS Tychy doszło do roszad. Przemysław Pitry przestał pełnić funkcję asystenta Dariusza Banasika.

Były zawodnik GKS Tychy i Ekstraklasy prowadził zespół do lat 17 Akademii Piłkarskiej GKS Tychy. Przed startem ubiegłego sezonu został asystentem trenera.

Tej roli nie będzie pełnił w zbliżającym się sezonie. – Klub nie chce rezygnować z Przemysława Pitrego, dlatego będzie on samodzielnie prowadził drużynę U-19 – mówił oficjalnej stronie tyszan Dariusz Banasik. W miejsce Pitrego w sztabie szkoleniowym pojawił się Bernard Kapuściński, który od września 2020 roku pełnił funkcję szefa działu skautingu Rakowa Częstochowa. Wcześniej pracował w Legii Warszawa, gdzie w 2017 roku współtworzył zespół zajmujący się obserwacją i opieką nad wypożyczonymi graczami stołecznego klubu.

Dariusz Banasik doskonale zna nowego członka sztabu szkoleniowego. – Przez wiele lat odgrywał ważną rolę w Legii Warszawa i ma bardzo duże doświadczenie zarówno w pracy z młodzieżą jak i seniorami. Pracował również w Rakowie Częstochowa, gdzie odpowiadał za transfery najlepszych zawodników – opisuje Kapuścińskiego szkoleniowiec GKS.

W Tychach Kapuściński powinien odegrać bardzo ważną rolę ze względu na swoje doświadczenie. – Ma bardzo dużą wiedzę, jeśli chodzi o rynek skautingowy i na pewno taka osoba pomoże nie tylko w transferach, ale i również w samych treningach – dodaje Dariusz Banasik.

Za pracę z bramkarzami nadal odpowiedzialny będzie Andrzej Bledzewski.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.