Tak jednostronnych Derbów Tychów dawno nie rozgrywano. OKS Zet pewnie i bez większych problemów pokonał Siódemkę 3:0.

Mecze „Zetki” z Siódemką zazwyczaj były wyrównane i dostarczały mnóstwo emocji. Tym razem taki widok kibice obejrzeli dopiero po przerwie.

W pierwszej połowie bowiem niewiele się działo. Zawodnicy obu ekip grali niedokładnie, przez co nie potrafili stworzyć sobie dogodnych okazji podbramkowych. Po zmianie stron goście grający na swoim boisku (Siódemka była gospodarzem, ale mecz rozgrywano na obiekcie w Paprocanach) solidnie się rozruszali.

Bohaterem pierwszej bramkowej akcji był będący niczym wino Rafał Ptak. 44-letni napastnik przejął podanie Płuciennika i uderzeniem w krótki róg otworzył wynik spotkania. Zdobyty gol dodał wiatru w żagle „Zetki”, która szybko zdobył drugiego gola. Jego autorem był Chabinka, który mocnym uderzeniem pokonał bramkarza Siódemki. Wynik ustanowił Ptak ponownie wykorzystując asystę Płuciennika.

Siódemka Tychy – OKS Zet Tychy 0:3 (0:0). Bramki: Ptak 2, Chabinka.
OKS Zet: Kowalczyk – Masternak, Abram, Krupiński, Ryszka – Patola (65. Płuciennik), Szewczyk (60. Chabinka), Pustelnik, Michalak, Lisiński – Ptak.

Po więcej zdjęć ze spotkania derbowego autorstwa Hani Potrawa zapraszamy poniżej.