Koszykarze GKS Tychy wracają do gry po krótkiej przerwie. Dzisiaj tyszanie rozegrają derbowe starcie przeciwko AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice.

W miniony weekend zespół Tomasza Jagiełki nie rozgrywał swojego meczu z powodu udziału dwóch tyszan w zgrupowaniu Reprezentacji Polski do lat 20. Dzisiaj (piątek, 10.11.) jednak „Trójkolorowi” rozpoczną dziewiątą serię gier Pekao S.A. 1. Ligi.

Rywalem będzie zespół AZS AWF Mickiewicz-Romus Katowice, a więc kibiców czekają derby. Warto w tym miejscu przypomnieć, że to pierwszy odcinek weekendowych batalii tysko-katowickich. W niedzielę (12.11.) bowiem w Katowicach zagrają też piłkarze.

Podopieczni Tomasza Jagiełki w ostatnim meczu przeciwko AZS AWF spisali się bardzo dobrze, choć było to.. w 2016 roku! Wówczas tyski zespół dowodzony m.in. przez Barycza, Deję czy Piechowicza wygrał 92:77. Wówczas po stronie katowickiej grał obecny szkoleniowiec zespołu, który wywalczył awans do 1. Ligi. Beniaminek aktualnie zajmuje 14. miejsce w tabeli mając w dorobku dwie wygrane i sześć porażek.

Tyszanie w bieżących rozgrywkach spisują się zdecydowanie słabiej, niż ostatnio przyzwyczaili. Zajmują 11. lokatą w tabeli z dorobkiem czterech wygranych i czterech przegranych. W ostatnim meczu „Trójkolorowych” rozbił lider z Wałbrzycha (55:88), natomiast katowiczanie ulegli u siebie zespołowi Decka Pelplin 68:75.

GKS Tychy – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (piątek, 10.11., godz. 17:00).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.