GKS Tychy nie próżnuje w zimowym okresie przygotowawczym. Tyszanie potwierdzili dzisiaj czwarty zimowy transfer do klubu.

Do tej pory zespół Dariusza Banasika wzmocniło trzech zawodników – Teo Kurtaran, Miłosz Krzak oraz Maksymilian Stangret. Dodatkowo nowy kontrakt podpisał Daniel Rumin, a z GKS odszedł defensor Petr Buchta.

Dzisiaj klub poinformował o podpisaniu umowy z austriackim pomocnikiem Juliusem Ertlthalerem. 26-letni zawodnik po definitywnym transferze podpisał z GKS Tychy umowę obowiązującą do czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Zawodnik do Tychów trafił z występującego w austriackiej Bundeslidze WSG Tirol. Swoją karierę rozpoczynał w zespole ASV Pöttsching, skąd trafił do SV Mattersbur. Kolejne pięć lat spędził w Burgenland, gdzie przez zespoły młodzieżowe trafił do pierwszej drużyny. Kolejnym zespołem w piłkarskim CV Ertlthara był zespół TSV Hartberg, skąd trafił do ekstraklasowego WSG Tirol.

Zawodnik rozegrał trzy spotkania w kadrze Austrii do lat 21, a w austriackiej Bundeslidze rozegrał 16 spotkań strzelając dwa gole i notując asystę. W profesjonalnej karierze rozegrał 207 meczów, strzelając 13 goli i zaliczając 17 asyst.

Dokonane transfery pokazują duże ambicje sterników GKS Tychy, a także mogą zwiastować kolejne zimowe zmiany w kadrze zespołu.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.