Piłkarz GKS Tychy mają za sobą pierwszy mecz kontrolny w trakcie zimowych przygotowań. Tyszanie zmierzyli się z Hutnikiem Kraków i pokazali charakter odrabiając trzybramkową stratę.

Zespół Dariusza Banasika tydzień temu wznowił treningi po trzech tygodniach przerwy. Zawodnicy jednak do pracy wrócili w dobrej formie, bowiem każdy z nich miał zlecony do realizacji indywidualny plan treningowy. Widoczne to było w pierwszym meczu kontrolnym, w którym tyszanie zmierzyli się z Hutnikiem Kraków.

W składzie „Trójkolorowych” wśród młodych graczy pojawiła się trójka zawodników testowanych, a także sprowadzony Maksymilian Stangret. Tyszanie z początku jednak nie zachwycali, szczególnie w defensywie. Do 67. min. bowiem zespół GKS Tychy przegrywał 0:3. W 69. min. sygnał do odrabiania strat dał Denis Matyśkiewicz, który jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Trzy min. później tyszanie złapali kontakt dzięki Danielowi Ruminowi, który w 85. min. drugi raz pokonał bramkarza gości wyrównując stan gry.

GKS Tychy mógł sięgnąć po zwycięstwo, ale Jakub Tecław wykonując rzut karny przegrał pojedynek z bramkarzem Hutnika. Mimo to tyszanie pokazali charakter w pierwszej grze kontrolnej.

GKS Tychy – Hutnik Kraków 3:3. Bramki: Matyśkiewicz (69.), Rumin 2 (72. 85.).
GKS: Kostrzewski – Połap, Budnicki, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Błachewicz, Bieroński, Zawodnik testowany, Mystkowski, Skibicki, Stangret.
Druga połowa: Czarnogłowski – Nedić, Krzak, Radecki, Szpakowski, Tecław, Rumin, Matyśkiewicz, Dzięgielewski, Machowski, Bieroński.

Kolejny sparing tyszanie rozegrają w najbliższy piątek (19.01.). GKS Tychy wówczas podejmie GKS Katowice. Dzień później natomiast zespół Banasika zmierzy się z GKS Jastrzębie.