Zespół Dragons Tychy wygrał Mistrzostwa Polski Amatorów Dywizji IV. Tyszanie dzięki temu awansowali do Dywizji III.

Tyszanie podczas turnieju w Świdnicy nie mieli sobie równych, a przez całe mistrzostwa przeszli jak burza. Dzięki temu kolejny sezon spędzą w wyższej dywizji.

Na inaugurację zawodów „Smoki” zmierzyły się Siekierą Szamocin. Zespół ten nie był zbytnio wymagającym rywalem, a Dragons pewnie wygrali 10:0. Już po pierwszej połowie tyszanie byli pewni wygranej, bo prowadzili 6:0. Po zmianie stron kontrolowali wydarzenia, a licznik zatrzymał się na dziesięciu strzelonych golach.

W drugim pojedynku tyszanie zmierzyli się z Orłami Oleśnica, a mecz ten był znacznie bardziej wyrównany niż inauguracja. Ostatecznie to Dragons wygrali 3:0. Na zakończenie zmagań w grupie A tyszanie kolejny raz zachowali czyste konto i odprawili z kwitkiem rywala. Tym razem rozbili 7:0 Chemika Kędzierzyn-Koźle.

Po wyjściu z grupy Dragons trafili na Grizzlies, którzy jako pierwsi znaleźli sposób na pokonanie tyskiej defensywy. Mimo to do półfinału awansował zespół z Tychów wygrywając 10:1! W decydującym o awansie meczu Dragons zmierzyli się z Kogutami Sanok. Tyszanie wygrali 3:2, a decydującego o wygranej gola strzelił trzy sekundy przed końcową syreną Rubka.

Warto również zaznaczyć, że tyszanie otrzymali też dwie nagrody indywidualne. Najlepszym napastnikiem mistrzostw wybrany został Tomasz Szczotka, a nagrodę MVP otrzymał Tomasz Bastek.

Dragons zagrali w składzie: Grzywnowicz (Pulchny) – Bernaś, Kwaśniewski, Sienkiewicz, Roczniok – Olczak, Pośpiech, Rubka, Andrzejczyk, Berger – Kowalewski, Lutostański, Szczotka, Bastek, Syrek – Gabrek, Zając.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.