Trwają zapisy do udziału w zawodach upamiętniających pamięć Żołnierzy Wyklętych. W Tychach rozegrany zostanie bieg „Tropem Wilczym”, a także „Bieg Młodego Patrioty”.

Obie imprezy biegowe są na stałe wpisane w kalendarz sportowych wydarzeń w Tychach. Co roku zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem i biorą w nich udział nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale też i okolicznych miejscowości.

tradycyjnie już bieg „Tropem Wilczym” będzie miał dwie kategorie. Bieg główny odbędzie się na dystansie 1963m i taki odcinek łączy wszystkie biegi w kraju. Organizatorzy jednak od kilku lat dodają do niego też rywalizację na dystansie 10 km, który wybierają bardziej zaawansowani zawodnicy.

W przypadku Biegu Młodego Patrioty zawodnicy i zawodniczki będą podzielone na kategorie wiekowe. Na ich podstawie będą mieli do pokonania dystanse od 100 m do 600 m. Każdy z młodych uczestników również może liczyć na pamiątkowy medal.

Zapisy do biegów organizowanych przez Klub Kibiców Niepełnosprawnych, przy współpracy z Górniczym Klubem Sportowym i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Tychach prowadzone są do 26 lutego – Bieg Młodego Patrioty oraz Tropem Wilczym. Cena startu w biegu głównym ulegnie zmianie w najbliższy poniedziałek.

Warto zaznaczyć, że od lat koordynatorem zawodów jest Ireneusz Ruchała, który z roku na rok stara się jeszcze bardziej urozmaicić imprezę. – Jak zwykle nie zabraknie dla uczestników ciepłej herbaty, zupy, drobnych upominków dla dzieci, a także nagród dla najlepszych w biegu na 10 km – mówi.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.