W minioną niedzielę rozegrano kolejną edycję Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Zawody odbyły się w zimowej aurze.

W zawodach organizowanych przy Jeziorze Paprocańskim wystartowało prawie 280 zawodników oraz spora grupa dzieci. Rywalizowano na dwóch dystansach, choć ten jeden miał symboliczny charakter.

Mowa tutaj o dystansie 1963m, który tradycyjnie ma swoich fanów. Startują w nim całe rodziny, a także początkujący biegacze. Bieg główny natomiast liczy dystans 10 km i ma bardziej charakter sportowy. Rywalizują w nim doświadczeni biegacze, choć i tutaj nie brakuje początkujących.

Zwycięzcami biegu głównego zostali tyszanie, co na pewno cieszy organizatorów. Wśród Pań pierwsza była Agata Długosz z SPLA Tychy, która dystans pokonała w 38 minut i 44 sek. Druga była Renata Szwed z Czechowic (43,19), a trzecia Jagienka Baraniec z Tychów (44,59).

Najszybszy wśród mężczyzn był Paweł Buczek ze SPLA Tychy (34,03) wyprzedzając na mecze Pawła Hatalę z Bielska-Białej (36,18) i Marcina Grzegorczyka z STS Biegaton Mikołów (37,00).

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.