Zamknięte już zostały zapisy do dziewiątej już edycji Bieruńskiego Biegu Utopca. Impreza będzie rekordowa pod względem udziału dzieci.

Zawody organizowane przez Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji szybko stały się obowiązkowym punktem biegowych planów wielu zawodników. Z roku na rok ilość zadowolonych z organizacji startujących się powiększała.

Podczas dziewiątej edycji tradycyjnie już zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse – 5,65 km i 17 km. Przygotowana jest też konkurencja nordic walking na dystansie 5,65 km. Udział w zawodach wezmą też dzieci, których starty są jeszcze bardziej emocjonujące niż dorosłych. W najbliższą niedzielę (29.01.) z bieruńskiego rynku wystartuje 763 biegaczy. Organizatorzy podali również, że bieg dziecięcy będzie rekordowy. Na starcie bowiem pojawi się aż 118 dzieci.

Przypomnijmy, że przy odbierze każdy zobowiązany jest wpłacić 10 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której bieruński sztab jest partnerem biegu. Podobnie jak Towarzystwo Turystyki Aktywnej.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.