Bieg ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” jest już tradycyjną imprezą biegową rozgrywaną w marcu. Trwają zapisy do 11. edycji!

Do 2016 roku obchody były skromnym wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy „Tyski Fan”. Później Ireneusz Ruchała, koordynator imprezy postanowił nawiązać współpracę z Fundacją „Wolność i Demokracja”, a uroczystości zostały przeniesione na Paprocany gdzie organizowany był bieg.

Z roku na rok impreza rozrastała się, dochodziły nowe atrakcje dla uczestników. – Zgodnie z sugestiami uczestników do podstawowego biegu na dystansie 1963 metrów dodaliśmy bieg na dystansie 10 km. Postanowiliśmy też przygotowywać więcej atrakcji dla dzieci, które też chciały brać udział w tym historycznym wydarzeniu – mówi Ireneusz Ruchała, koordynator imprezy.

Na Paprocanach uczestnicy prócz atrakcji sportowych mogą liczyć też m.in. na wystawy sprzętu wojskowego. Po biegu każdy może liczyć na ciepłą herbatę i kawę, zupę, drobne upominki dla dzieci, a za miejsca na podium biegu na 10 km przewidziane są nagrody rzeczowe.

– W edycji 2023 podczas imprezy pojawią się żołnierze z grup rekonstrukcyjnych oraz Stowarzyszenia Husaria pasjonaci militariów. Będą też atrakcja dla naszych najmłodszych Patriotów, ale szczegóły będziemy systematycznie ujawniać – dodaje Ruchała.

Zawody zaplanowane są na niedzielę, 5 marca 2023. Trwają już zapisy do biegu głównego oraz biegu młodego patrioty. Ilość miejsc jest ograniczona. Wszystkich szczegółów udzielać będzie Ireneusz Ruchała – 507 382 376.

Organizatorem XI edycji biegu Tropem Wilczym jest Klub Kibiców Niepełnosprawnych Tychy przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Tychach.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.