Żużel to sport, którym z Tychami ma niewiele wspólnego. Jednak może się to zmienić za sprawą dwunastoletniego Piotra Reszki, który właśnie trafił pod skrzydła Mikkela Michelsena.

Duńczyk jest jednym z najlepszych żużlowców świata. W swoim dorobku ma m.in. dwa tytuły indywidualnego mistrza Europy, drużynowe mistrzostwo świata juniorów, trzy srebrne medale MŚ oraz indywidualne mistrzostwo Europy juniorów. Po zakończeniu sezonu Michelsen postanowił przenieść się z Motoru Lublin do Włókniarza Częstochowa.

Znakomity zawodnik zdecydował się też zaopiekować tyskim talentem – Piotrem Reszką. Będzie jego indywidualnym mentorem. – Zbliża się nowy sezon i w tym nadchodzącym sezonie postanowiłem wziąć Piotra Reszkę pod swoje skrzydła i pomóc mu ze sprzętem, motocyklami, treningami itp. To bardzo utalentowany młody zawodnik i nie mogę się doczekać współpracy z nim w najbliższych latach. Zapamiętajcie to imię, bo ma świetlaną przyszłość – poinformował na łamach swoich mediów społecznościowych.

Piotr Reszka natomiast to jeden z największych talentów polskiego żużla. Tyszanin reprezentuje barwy Rybek Rybnik, a w 2021 roku zadebiutował w zawodach mini żużla. W minionym sezonie tyszanin zajął jedenaste miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski przegrywając tylko z dużo bardziej doświadczonymi rywalami.

Dwunastolatek z Tychów pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności podczas mistrzostw Śląska. Tyszanin zajął ósme miejsce na 21 sklasyfikowanych zawodników, a drużynowo wywalczył wicemistrzostwo Polski. Rybniczanie przegrali finał dopiero w biegu dodatkowym.

Więcej o młodym tyszaninie i jego nietypowej, jak na tyszanina pasji, niebawem.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.