Bohater ostatniego meczu GKS Tychy zostaje na dłużej w Tychach. Stepan Hirśkyj przedłużył umowę do końca grudnia 2017 roku i nadal będzie mógł zaskakiwać potężnymi uderzeniami z dystansu.

Ukraiński pomocnik do Tychów trafił przed rozpoczęciem rundy wiosennej minionych rozgrywek i szybko zyskał sympatię publiczności. Waleczność i poświęcenie zawodnika nie uszło uwadze, a serca całego stadionu podbił pięknym golem dającym awans do I ligi.

GKS Tychy - Stal Stalowa Wola

Hirśkyj na wiosnę rozegrał 13 ligowych spotkań i zdobył trzy gole. Bez dwóch zdań najładniejszym i zarazem najważniejszym trafieniem było to z ostatniego meczu sezonu ze Stalą Mielec. Ukrainiec uderzył piłkę z ponad 30 m, a ta spadła tuż za plecami bramkarza mielczan. Bramka w stylu Cristiano Ronaldo podbiłą serca publiczności, a tyszanom dała awans!

– Bramkę Stepana w meczu ze Stalą Mielec z pewnością wszyscy zapamiętamy na długo. Cieszymy się, że zostaje z nami na dłużej, bo wiosną pokazał, że sprowadzenie go do Tychów było dobrym posunięciem. Stanowił mocny punkt środka pola naszej drużyny i jesteśmy przekonani, że swoje piłkarskie walory pokaże również na pierwszoligowych boiskach – mówi Grzegorz Bednarski, Prezes Zarządu Tyski Sport S.A.