Nowym trenerem hokeistów GKS Tychy został doskonale znany w Polsce Andriej Sidorienko. To on był twórcą największych sukcesów Unii Oświęcim.

62-letni Rosjanin trzy razy z rzędu zdobywał mistrzostwo Polski z Unią (1998, 1999, 2000), a także był selekcjonerem reprezentacji Polski. Największe sukcesy odnosił w Rosji, Polsce i Białorusi.

– To szkoleniowiec, który twardą ręką prowadzi swoje zespoły i słynie z ciężkiej, systematycznej i rzetelnej pracy. Zdajemy sobie sprawę, że nowy trener będzie potrzebował trochę czasu na wprowadzenie swojej filozofii, ale jesteśmy przekonani, że już w najbliższych spotkaniach odmieni oblicze zespołu – mówi Krzysztof Woźniak, prezes spółki Tyski Sport S.A.

Nowy trener GKS Tychy grał na pozycji obrońcy, a w 1979 roku wraz z reprezentacją ZSRR wywalczył mistrzostwo świata juniorów do lat 20. Całą karierę spędził w klubach radzieckich, reprezentując barwy m.in. Traktora Czelabińsk, Dynama Moskwa, Dynama Mińsk, Iżstala Iżewsk czy Metalurgu Magnitogorsk. Karierę zawodniczą zakończył w wieku zaledwie 31 lat z powodu kontuzji kręgosłupa.

Jako trener Sidorienko sięgał po mistrzowskie tytuły w Polsce i Białorusi. W latach 2004-2005 był selekcjonerem reprezentacji Polski. Później pracował w Rosji, a w listopadzie 2018 roku został trenerem Dynama Miński i reprezentacji Białorusi. Rok później wywalczył z tą kadrą awans do Mistrzostw Świata Elity.

– Jego zawodnicze jak i trenerskie CV potwierdzają, że był to doskonały kandydat na trenera GKS Tychy. Sidorenko udowodnił to przede wszystkim w poprzednich miejscach pracy sięgając po krajowe mistrzostwa czy zdobywając międzynarodowe doświadczenie w KHL czy reprezentacji Polski i Białorusi – charakteryzuje nowego trenera Woźniak.

Sidorienko podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu. Pierwszy trening w roli szkoleniowca GKS Tychy poprowadzi już na początku stycznia.