Krzysztof Majkowski nie jest już trenerem hokeistów GKS Tychy. Taką decyzję podjęły władze spółki Tyski Sport S.A. zarządzającej sekcją hokejową.

Majkowski był szkoleniowcem tyszan przez blisko dwa lata, od momentu przejęcia zespołu po rezygnacji Andreja Gusowa. Było to w trudnym momencie, bowiem niedługo później rozgrywki został zawieszone z powodu pandemii koronawirusa, a GKS Tychy przyznano Mistrzostwo Polski. W kolejnym sezonie „Trójkolorowi” wywalczyli brązowy medal, a ten rok zakończyli na czwartym miejscu w tabeli.

– To był dla nas trudna decyzja i długo ją analizowaliśmy. Ostatecznie jednak doszliśmy do wniosku, że drużyna potrzebuje nowego impulsu, bowiem zarówno wyniki, jak i styl w wielu meczach nie były dla nas zadowalające – mówi Krzysztof Woźniak, prezes spółki Tyski Sport S.A.

Krzysztof Majkowski jest wychowankiem tyskiego klubu, z którym wywalczył pierwsze Mistrzostwo Polski. Następnie sięgnął po to trofeum jako asystent i pierwszy trener. Od kwietnia 2013 roku pracował z Jirim Sejbą, a cztery lata później został asystentem Andreja Gusowa.

– Dziękujemy Krzysztofowi za pracę i zaangażowanie dla GKS Tychy. Życzę Krzyśkowi jak najlepiej, bo jest to człowiek dla którego hokej jest pasją i bez wątpienia należy mu się szacunek – dodał Woźniak.

Do momentu ogłoszenia nazwiska nowego trenera obowiązki szkoleniowca przejął Adam Bagiński. Dotychczasowy asystent Majkowskiego w czwartek (30.12.) o godz. 11:00 poprowadzi GKS Tychy w sparingu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.