Zbigniewa Konieczko kojarzą chyba wszyscy kibice piłkarskiego GKS Tychy. Wieloletni zawodnik i trener tyszan wraz z rodziną rozgrywają aktualnie najważniejszy mecz życia.

U żony byłego zawodnika, który jako jeden z nielicznych pozostał w GKS Tychy po rozwiązaniu Sokoła Tychy, zdiagnozowano glejaka mózgu. Leczenie i rehabilitacja wiążą się z ogromnymi kosztami, dlatego do pomocy Beacie Konieczko stanęło sporo osób. Wśród nich jest Akademia Piłki Nożnej GKS Tychy, która organizuje szereg imprez, z których dochód przeznaczony zostanie właśnie na leczenie Pani Beaty.

W sobotę (04.01.) rozpocznie się maraton piłkarski na SMS Arenie. Od godziny 17.00 przez całą dobę rozgrywane będą mecze sportowe, w których wezmą udział wszystkie drużyny APN GKS Tychy, zespoły występujące w Tyskiej Lidze Futsalu, a także Old Boje GKS Tychy i Reprezentacja Śląskich Old Bojów.

Na zakończenie 24h Maratonu Sportowego o godz. 18.00 w dniu 5 stycznia 2020 r. odbędzie się KONCERT CHARYTATYWNY w klubie muzycznym Riedel Music Club. Zagrają PIOTR STECZEK – kwartet (koncert świąteczno-noworoczny) – muzyka klasyczna oraz gościnnie SEBASTIAN RIEDEL z zespołu Cree.

Podczas koncertu odbędzie się licytacja m.in.:
– koszulki piłkarzy GKS Tychy z autografami,
– bluzy hokejowej z rozgrywek Ligi Mistrzów GKS Tychy z autografami,
– koszulki klubowej Roberta Lewandowskiego – z autografem,
– piłki PZPN z autografami Reprezentacji Polski,
– mini-kombinezon Reprezentacji Polski skoczków narciarskich z autografami,
– piłki z autografami Orłów Górskiego,
– koszulki NAPOLI – z autografem Arkadiusza Milika z autografem.