Pierwszy nowy kontrakt podpisali działacze Klubu Piłkarskiego GKS Tychy. Parafkę pod umową złożył Marcel Misztal, dla którego jest to pierwszy profesjonalny kontrakt.

Urodzony 7 listopada 2003 roku pomocnik jest wychowankiem tyskich klubów, a w ostatnim sezonie grał w najstarszym zespole występującym w I lidze wojewódzkiej A1. Grając z dziewiętnastolatkami na pozycji środkowego pomocnika zdobył sześć goli. Zaowocowało to kontraktem z seniorskim GKS Tychy, a umowa ważna będzie do 31 grudnia 2021 roku.

– Intensywnie pracujemy nad zwiększaniem jakości pracy w naszych grupach młodzieżowych. Monitorujemy postępy klubowej młodzieży, a najzdolniejsi zawodnicy są przesuwani do starszych grup wiekowych lub nawet do drużyn seniorskich. Zależy mi bardzo, aby tyskie talenty wiązały swoją przyszłość z GKS – mówił oficjalnej stronie GKS Tychy Leszek Bartnicki, Prezes KP GKS Tychy.

Marcel Misztal ma za sobą konsultacje w reprezentacji Polski do lat 17, której trenerem jest Marcin Dorna. Zagrał też w meczu kontrolnym GKS Tychy z Polonią Bytom.

– Marcel pokazał w ostatnim czasie, że drzemie w nim ogromny potencjał. Ma bardzo dobre warunki fizyczne i mimo zaledwie 16 lat radzi sobie w środku pomocy nawet w konfrontacji z kilka lat starszymi rywalami. Nawet na tle III-ligowców z Polonii Bytom zaprezentował się bardzo obiecująco – dodał Bartnicki.

Misztal okres przygotowawczy rozpocznie pod okiem Ryszarda Tarasiewicza. Uda się także z zespołem na dziesięciodniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.