Drugi zespół koszykarskiego GKS Tychy dał prawdziwy popis w starciu z Akademią Sportową Lubliniec. Tyszanie po kapitalnym meczu wygrali 129:89.

Spotkanie rozpoczęło się od „trójki” Jakuba Zawadzkiego, który dał znak do ataku. Tyszanie grali bardzo dobrze zarówno pod swoim, jak i koszem rywala. Dzięki temu po pierwszej kwarcie prowadzili 29:21. W drugiej części gry obraz gry nie uległ zmianie, bo gospodarze nadal grali skuteczniej. Prym w ataku wiedli Łukasz Polakowski i Artur Ziaja, którzy tego dnia byli najskuteczniejszymi zawodnikami GKS Tychy.

Do przerwy „Trójkolorowi” prowadzili 62:42, a po zmianie stron gra nieco się wyrównała. Goście próbowali odrabiać straty, ale tyszanie utrzymywali przewagę i kontrolowali przebieg spotkania. W czwartej kwarcie trener Wojciech Jagiełka dał więcej pograć zmiennikom, którzy.. jeszcze bardziej powiększyli przewagę. Ostatecznie GKS II po kapitalnym meczu wygrał 129:89.

Kolejny mecz GKS II rozegra w niedzielę (12.01.). Rywalem tyszan będzie ŻAK Żory.

GKS II Tychy – Akademia Sportowa Lubliniec 129:89.
Piotrowski 17, Ziaja 17, Karwat 16, Polakowski 15, Zawadzki 13, Wspaniały F 10, Mertus 9, Kempski 8, Białkowski 8, Jakacki 7, Danielak 5, Nazarewicz 4