Drugi zespół GKS Tychy odniósł trzecie zwycięstwo przed własną publicznością z rzędu. Tym razem tyszanie 3:1 ograli Spójnię Landek.

Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta potyczki. Choć Spójnia zajmowała wyższe miejsce w tabeli, to za tyszanami stał atut własnego boiska i fakt, że dwa ostatnie domowe spotkania kończyli zwycięstwami.

Spotkanie było dość wyrównane, ale pierwsi skuteczny atak przeprowadzili goście. W 20. min. Kołotyło skapitulował i tyszanie musieli odrabiać straty. Zrobili to nieco ponad kwadrans później, a gola wyrównującego zdobył Matyśkiewicz. Do przerwy, mimo okazji po obu stronach, wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej połowie gospodarze spisywali się zdecydowanie lepiej niż w pierwszych trzech kwadransach. Ich gra w defensywie była skuteczniejsza, a za tym poszła odważniejsza i lepsza gra w ofensywie. W 69. min. Orliński wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a siedem minut przed końcem gry Pranica ustanowił wynik na 3:1.

GKS II Tychy wygrał trzeci domowy mecz z rzędu i po 21. kolejce zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. W kolejnym spotkaniu „Trójkolorowi” zagrają na wyjeździe z LKS Bełk (20.04., godz. 17:00).

GKS II Tychy – Spójnia Landek 3:1 (1:1). Bramki: Matyśkiewicz (36.), Orliński (69.), Pranica (83.).
GKS II Tychy : 1. Kołotyło – 3. Słanek, 4. Konewka, 5. Matusik (71, 19. Pałasz), 8. Orliński, 9. Ploch, 10. Pranica, 11. Matyśkiewicz, 15. Krzak, 27. Maślanka, 30. Myszor (61, 24. Oczkowski).