Koszykarze GKS Tychy przygotowują się do kolejnego sezonu. Czekają ich ciekawe mecze sparingowe, w tym dwa udziały w turniejach.

Tomasz Jagiełka zaplanował interesujące mecze kontrolne dla swoich podopiecznych. GKS Tychy bowiem w przedsezonowych testach zmierzy się m.in. z Legią Warszawa. Wyniki jednak będą sprawą drugorzędną. – Wynik sparingu nie jest tak ważny jak sama gra. Potrzeba czasu, aby nowych zawodników wprowadzić do zespołu. Przyszli z różnych klubów i muszą się przestawić – wielokrotnie powtarzał trener GKS.

Gry towarzyskie tyszanie rozpoczną już w najbliższy piątek (24.08.) kiedy to podejmą Polonię Bytom. Tydzień później wyjadą na Mazowsze, gdzie najpierw zmierzą się ze Zniczem Pruszków, a dzień później z Legią. Później zawodników GKS Tychy czekają dwa turnieje.

Pierwszy rozegrają w Lesznie, gdzie zmierzą się z tamtejszą Polonią, Basketem Poznań i WKS Śląskiem Wrocław. Tydzień później natomiast sami zorganizują zawody, goszcząc Polonię Leszno, Pogoń Prudnik i Sokoła Łańcut. Na zakończenie okresu przygotowawczego zespół Jagiełki zmierzy się z Polonią Bytom.

24.08 GKS Tychy – Polonia Bytom
31.08 Znicz Pruszków – GKS Tychy
01.09 Legia Warszawa – GKS Tychy
07-08.09 Turniej w Lesznie z udziałem: Polonia Leszno, GKS Tychy, Basket Poznań, WKS Śląsk Wrocław.
14-15.09 Turniej w Tychach z udziałem: GKS Tychy, Polonia Leszno, Pogoń Prudnik oraz Sokół Łańcut.
22.09 GKS Tychy – Polonia Bytom.