Koszykarze GKS Tychy wygrali wyjazdowy mecz w Krakowie. Zespół Tomasza Jagiełki w ten sposób przełamał wyjazdową niemoc.

Pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie, szczególnie, że miejscowi bardzo chcieli wykorzystać atut własnego parkietu. Tyszanie zaś mieli w planie przełamanie wyjazdowej niemocy.

Początek starcia był bardzo wyrównany i stał pod znakiem wymiany ciosów dwóch zawodników – Ciesielskiego z AZS AGH i Macieja Koperskiego z GKS. Ich śladem poszli też kolejni gracze, dzięki czemu pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem remisowym (25:25). W drugiej partii skuteczność po obu stronach wyraźnie spadła, szczególnie po stronie „Trójkolorowych”. Na przerwę więc prowadząc czterema oczkami schodzili krakowianie.

W przerwie trener Jagiełka solidnie wpłynął na swój zespół, który na początku trzeciej kwarty oddał pole rywalom, a później przejął inicjatywę. Tyszanie dali pokaz skuteczności zarówno w ataku, jak i obronie. Ostatecznie w tej części gry zdobyli aż 27 punktów dzięki czemu wyszli na czwartą część z sześciopunktową zaliczką. Miejscowi w tej części ruszyli do odrabiania strat, ale ostatecznie to GKS Tychy sięgnął po komplet punktów przerywając swoją wyjazdową niemoc.

W kolejnym meczu zespół Jagiełki zmierzy się z MKKS Żak Koszalin. Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę (02.12.) o godz. 20:00.

AZS AGH Kraków – GKS Tychy 77:80 (25:25, 18:14, 17:27, 17:14)
GKS Tychy: Koperski 21, Bożenko 15, Kamiński 15, Walski 10, Szmit 9, Zmarlak 5, Nowakowski 5. Duda, Węgrowski.