Hokeiści GKS Tychy mają za sobą mecze sparingowe i dzisiaj (piątek, 30.08.) wieczorem rozpoczynają poważne granie. Tyszanie powalczą o pierwsze punkty w tegorocznej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów.

GKS w meczach kontrolnych nie rzucił na kolana, ale w tych grach nie o to chodzi. Trener Gusow zgrywał poszczególne formacje, szukał odpowiednich zestawień i.. dawał podopiecznym solidny wycisk. Efekty letniej pracy mają przyjść nie tylko podczas zmagań w pucharach, ale także PHL.

Tyszanie rozegrali pięć meczów kontrolnych, z czego trzy w ramach Memoriału Pavla Zabojnika. „Trójkolorowi” wygrali zaledwie dwie potyczki, ale nie powinno to nadszarpnąć morali niezwykle zmotywowanego zespołu. Zawodnicy GKS Tychy mieli bowiem w głowie, że czeka ich walka o coś więcej niż tylko wygrany sparing. Czekają ich potyczki w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie – Hokejowej Lidze Mistrzów.

Zespół Gusowa zmagania rozpocznie od potyczki z Djurgården Stockholm. Wicemistrzowie Szwecji na pewno będą groźnym rywalem, ale trzeba pamiętać o tym, że Mistrzowie Polski zebrali już cenne europejskie doświadczenie. W Tychach więc zapowiada się ciekawe spotkanie, które na pewno dostarczy kibicom sporo emocji.

Początek walki o pierwsze punkty w CHL o godz. 20.00.

Klub informuje również, że wciąż są do zakupienia wejściówki na mecze CHL. Kasa biletowa będzie otwarta trzy godziny przed rozpoczęciem potyczki.