Kolejne mecze w niższych ligach mają za sobą tyskie zespoły. Wydaje się, że odważnie po awans do A-klasy zmierza Czułowianka Tychy, która jest liderem B-klasy!

Tyszanie po reaktywacji spokojnie budowali zespół, który w tym sezonie wydaje się być już na tyle ogranym, by włączyć się do walki o awans. Czułowianka po dziewięciu rozegranych spotkaniach ma na koncie 22 punkty i o oczko wyprzedza KS Brzeźce. Ci jednak mają rozegrany jeden mecz mniej.

W ostatniej kolejce tyszanie pewnie 2:0 pokonali na wyjeździe UKS Warszowice. Spotkanie mogło się podobać, bo oba zespoły chciały udowodnić, że porażki w poprzedniej serii gier były wypadkiem przy pracy. Lepiej spisali się tyszanie, którzy po pół godzinie gry wyszli na prowadzenie po trafieniu Krupy. W drugiej połowie gracze Czułowianki dali popis nieskuteczności, ale w 80. min. Kostecki podwyższył prowadzenie i tyszanie w pełni zasłużenie wygrali na trudnym terenie.

UKS Warszowice – Czułowianka Tychy 0:2 (0:1). Bramki: Krupa, Kostecki.
Czułowianka: Szafrański – Milewski, Gołosz, Wróbel, Chabinka – Ostolski (60. Szczęsny), Pajonk, Pyka (80. Białas) – Krupa (35. Lutobarski, 75. Garcia), Wala, Kostecki (85. Wiśniewski).

Drugi zespół z Tychów – OKS JUWe II Tychy zremisował 1:1 z LKS II Wisła Wielka.

W tyskiej A-klasie nasze zespoły rozczarowały, bowiem zarówno Siódemka jak i Ogrodnik przegrały swoje mecze. Obie ekipy plasują się w środkowej strefie, a dzieli je zaledwie punkt.

Cielmiczanie po 11. kolejce ligowej mają w dorobku 16 punktów i zajmują siódme miejsce. Ogrodnik w ostatniej kolejce przegrał wyjazdowy mecz z LKS Woszczyce 1:4. Siódemka natomiast ma rozegranych dziesięć spotkań i na koncie 15 punktów. Zespół Damiana Tauliczka zajmuje dziewiąte miejsce, a ostatni mecz przegrał 2:3 z LKS Gardawice.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.