Siatkarskie zespoły TKS Tychy rozpoczęły decydującą fazę rozgrywek II ligi. Sekcja żeńska przegrała swój mecz, ale męska pokonała rywala.

TKS Ekobet czekał trudny pojedynek. Podopieczne Krzysztofa Pałki bowiem podejmowały lidera po części zasadniczej – Polonię Świdnica. Tyszanki były bezradne w tym meczu zdecydowanie przegrywając wszystkie trzy sety (do 16, 12 i 18).

Lepiej zaprezentowali się zawodnicy z sekcji męskiej. TKS Auto Partner mierzył się z MKS Andrychów i pewnie pokonał rywala. Starcie sąsiadów z tabeli było wyrównane i trzymające w napięciu. Szczególnie taki był drugi set, w którym tyszanie odrobili osiem punktów straty i wygrali 26:24.

TKS Auto Partner Tychy – MKS Andrychów 3:1 (25:19, 26:24, 22:25, 25:19).
TKS Tychy: Jajus, Kantor, Krzywiecki, Macek, Łapuszyński, Kozieł, Ledwoń (L) oraz Aniołek, Szczechowicz, Oniszk.

Rewanżowe spotkania na parkietach rywali rozegrane zostaną 7 kwietnia.