Juniorzy z Akademii Piłkarskiej GKS Tychy maja za sobą kolejne mecze ligowe. Efektowne zwycięstwo zaliczył zespół do lat 16.

Najstarszy zespół Akademii mierzył się w Zabrzu z Górnikiem. Spotkanie to było bardzo wymagające dla tyszan, którzy po bezbramkowej pierwszej połowie przechylili szale zwycięstwa na swoją stronę. W drugiej części gry jedynego gola zdobył Moczkowski.

U19, 1. Liga
Gwarek Zabrze – GKS Tychy 0:1 (0:0). Bramka: Moczkowski.
GKS: Ratuszny – Pudlik, Fortuna, Moczkowski (75. Socha), Kudyba (46. Niedźwiecki) – Raciborski, Krzosa (46. Słanek), Trzop, Kawka (46. Pluta) – Sobieraj (85. Walicki), Parysz oraz Guzy i Pruchnicki.

Siedemnastolatkowie na swoim boisku mierzyli się z Ruchem Chorzów. Do przerwy wynik był stykowy, bowiem gospodarze prowadzili zaledwie 2:1. W drugiej połowie tyszanie dorzucili dwa trafienia i wygrali 4:1. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Dyrda.

U17, 1. Liga
GKS Tychy – Ruch Chorzów 4:1 (2:1). Bramki: Myszor, W. Rogalski, Dyrda 2.
GKS: Begier, Zieliński, Porwolik, W. Rogalski, Matyjas, B. Rogalski, Krepkowski, Myszor (70. Wróbel), Gurgul (75. Drogosz), Dyrda, Gaża (80. Żak) oraz Jarczak, Piątek, Duda, Pieklorz.

Festiwal strzelecki obejrzeli kibice zebrani na meczu szesnastolatków, którzy podejmowali Stadion Śląski Chorzów. Pierwsza połowa, po której AP GKS Tychy prowadził 2:0, nie zapowiadała tak wysokiej wygranej. Po przerwie jednak tyszanie zagrali bardzo skutecznie a licznik zdobytych goli zatrzymał się na ośmiu.

U16, 1. Liga
GKS Tychy – Stadion Śląski Chorzów 8:0 (2:0). Bramki: Krzak 2, Szydlowski, Cieszko, Lis, Dusza, Kokot, Rawski.
GKS: Halski, Wesołek, Grela (75. Walicki), Cieszko, Lis (55. Chmielarski)- Zymelka, Kokot, Rawski, Krzak (55. Dusza), Misztal (55. Bilgon)- Szydlowski (Slyvczuk).

Jedynym zespołem, który nie wygrał swojego spotkania byli zawodnicy do lat 15. Tyszanie mierzyli się z Ruchem Radzionków, a pojedynek od samego początku był bardzo wyrównany. Ostatecznie zespoły podzieliły się punktami, a na tablicy wyników widniał rezultat 3:3.

U15, 2. Liga
GKS Tychy – Ruch Radzionków 3:3 (2:2). Bramki: Karolik, Strzała, Wróbel.
GKS: Tomala (46. Świadek) – Piecha, Duda, Pieklorz, Abram (55. Krześlak), Śleziona (46. Albertyński), Karolik, Wróbel, Strzała, Piątek (70. Leśniak), Ryguła (46. Gregorczyk).