W Oświęcimiu rozegrany zostanie Finałowy Turniej Pucharu Polski w hokeju na lodzie. Zawody zaplanowano na 28-30 grudnia.

obrońcą trofeum jest zespół Comarch Cracovia, który w półfinale zmierzy się z gospodarzami – Re-Plast Unią Oświęcim. GKS Tychy zmierzy się z GKS Katowice.

W turnieju finałowym występują zespoły, które po dwóch rundach ligowych zajęły cztery czołowe miejsca w PHL. W tym roku wyjątkowo mecze półfinałowe zostały rozdzielone na dwa dni, dzięki temu w środę (28.12.) tyszanie zmierzą się z GKS Katowice, a dzień później (29.12.) obrońcy tytułu z gospodarzami. Finał zaplanowany jest na piątek (30.12.), a wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 20:30 i będą transmitowane przez TVP Sport.

W poprzednim sezonie Turniej Finałowy Pucharu Polski rozgrywany był w Bytomiu. Comarch Cracovia wówczas pokonała KH Energę Toruń. W tamtych zawodach zabrakło zespołu „Trójkolorowych”, którzy w obecnych rozgrywkach za jeden z celów ustanowili sobie wywalczenie Pucharu Polski.