Inauguracyjna kolejka drugiej edycji Tyskiej Ligi Szóstek nie przyniosła niespodzianek. Druga również zapowiada się ciekawie, a zawodnicy znowu będą musieli dodatkowo walczyć z nieprzyjemną aurą.

Rozgrywki organizowane przez Stowarzyszenie Polskiego Sportu w tym roku cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem, niż ubiegłoroczna, debiutancka edycja. Nie może to dziwić, bo w Tychach amatorskie rozgrywki stoją na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Dzisiaj łatwo wskazać faworytów spotkań, jednak mając w pamięci nieobliczalność niektórych zespołów można spodziewać się dużo emocji. Tak na pewno będzie w pierwszym sobotnim meczu. Tyskie Dziady zdecydowanie wygrały pierwsze spotkanie, ale Apex Football mimo porażki na inaugurację pokazał się z dobrej strony.
Sporo emocji może przynieść mecz Luz Blues Team z KS Olimpia Tychy. Pierwsi mają na koncie pierwsze trzy punkty, a drudzy w poprzednim sezonie pokazali, że lubią sprawiać niespodzianki. Jednym z pojedynków, gdzie trudno jest wskazać faworyta będzie mecz Alliance z WKS Orzeł Tychy. Debiutanci w pierwszej kolejce nie pokazali jeszcze pełni umiejętności, szczególnie zawodnicy Alliance, którzy przegrali mecz po nienajlepszym występie.

Sobotnie zmagania zamknie spotkanie Czułowianki Tychy II z Laga Bonito, czyli zespołów mających za sobą świetną inaugurację. Pierwsi przed sezonem zapowiadali walkę o najwyższe cele, a żeby tak było muszą sobie radzić w takich meczach jak dzisiaj. Laga Bonito jednak na pewno łatwo się nie podda, więc kibice mogą liczyć na ciekawe spotkanie.

Tyskie Dziady – Apex Football (15:00)
Luz Blues Team – KS Olimpia Tychy (16:00)
Alliance – WKS Orzeł Tychy (17:00)
Czułowianka Tychy II – Laga Bonito (18:00).

W niedzielę natomiast zagrają:
Tyskie Dzbany – FC Under Forest (16:30)
Amsterdam Duet Team – Oszołomy (17:30)
Emmanuel Olisadebe – Hiacynt Tychy (18:30).

Wszystkie mecze rozgrywane są na boisku typu Orlik przy ul. Wejchertów.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.