Zespół TKKF Pioniera Tychy rozegrał I Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski w Żurawicy. Tyszanie po dobrych zawodach zajęli drugą pozycję.

Zespół złożony głównie z zawodników grających w hokeja na lodzie w Tyskich Lwach MOSM Tychy rozegrał dobry turniej. Tyszanie wygrali dwa mecze i zanotowali jedną porażkę.

W pierwszym pojedynku TKKF Pionier zmierzył się z zespołem gospodarzy. Zawodnicy UKS Pancerni Żurawica wysoko zawiesili poprzeczkę, jednak tyszanie zdołali sobie poradzić. Bohaterem wygranego 8:5 meczu był zdobywca trzech goli Mykyta Perechniev, który został wybrany zawodnikiem spotkania. Pozostałe gole strzelili Piotr Bochyński, Mariusz Majchrzak, Filip Łakwa, Arkadiusz Starowicz i Danylo Perechniev.

Podbudowani dobrym początkiem turnieju tyszanie w drugiej serii gier mierzyli się z faworytem – KS Gorący Ptok Szarotka Nowy Targ. Rywale okazali się zbyt mocni wygrywając 6:1, jednak należy zaznaczyć, że tyszanie nie poddawali się i do końca walyczli o jak najkorzystniejszy wynik. Jedynego gola dla Pioniera zdobył Wincent Nowak, a tytuł MVP przypadł bramkarzowi – Jakubowi Spychale.

Na zakończenie turnieju tyszanie zmierzyli się z PUKS Trzebinia. Spotkanie było bardzo podobne do tego pierwszego przeciwko gospodarzom. Wyrównane starcie zakończyło się wygraną TKKF Pioniera Tychy 6:4. Dwa gole zdobył Piotr Bochyński, a pozostałe zdobyli Aleksander Skowroński, Mykyta Perechniev i Arkadiusz Starowicz, a jedna była samobójcza. MVP tyskiej drużyny został Piotr Bochyński.

– Na pewno mamy nad czym pracować, lecz szybko te niedoskonałości skorygujemy i z pewnością przyniesie nam to efekty w późniejszym czasie. Drużyna pokazała zapał, zaangażowanie i wsparcie na ławce. Także ogromne brawa dla nich – można przeczytać na profilu drużyny w mediach społecznościowych. TKKF Pionier Tychy zajął drugie miejsce w I Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski, a do rozegrania będą mieli jeszcze dwa.

Tyszanie zagrali w składzie: Danylo Perechniev, Mykyta Perechniev, Arkadiusz Starowicz, Mariusz Majchrzak, Gabriel Kędra, Kamil Sornek, Aleksander Skowroński, Mikołaj Juszczyk, Filip Łakwa, Wiktor Sobecki, Oliwier Bednarek, Piotr Bochyński, Tymoteusz Kłakus, Wincent Nowak, Filip Majkowski, Jakub Spychała. Trener zespołu jest Piotr Stolecki.

Jeśli podobał Ci się tekst, możesz postawić mi wirtualną kawę. Dzięki niej podobnych materiałów będzie więcej.